את הסכנות והבעיות הכרוכות בעישון רובנו מכירים, אך למרות הכול כמעט בכל מקום שתלכו תראו אנשים אוחזים סיגריות ביד ומאפרים במרץ, ברוב המקרים אנשים אלו יודעים את הסכנות ורוצים להפסיק לעשן אך גמילה מעישון היא עסק לא פשוט. רבים האנשים המנסים לעבור תהליך של גמילה מעישון ולא מצליחים.

גמילה מעישון למה זה כדאי

גמילה מעישון תצמצם מאוד ואפילו תמנע מכם את המחלות הכרוכות בעישון, כמו סרטן הריאות הלוע והלשון, מחלות נשימה שונות ( מפח ריאות, אסטמה וקוצר נשימה ).

כמו כן גמילה מעישון כדאית כדי למנוע את הריח הרע העולה מגופם ומבגדיהם של מעשנים. הצהבת השיניים וכדי להפסיק את השיעול הכרוני בבוקר, המאפיין מעשנים.  

מדוע כדאי להפסיק לעשן?
 

 

 

 

 

 

 

 

גמילה מעישון, כי אנו רוצים חזרה את השליטה בחיינו

בל נשכח כי שאשר אנו מעשנים אנו מאבדים את השליטה על החיים שלנו, במקום שהמוח שלנו ישלוט בגוף, קורה מצב הפוך, הגוף דורש את הסיפוק שנגרם מעישון ומשתלט של המוח וכופה עליו את רצונו. על ידי גמילה מעישון ניתן לשבור מעגל זה ולהחזיר את השליטה למוח.

גמילה מעישון כי זה מוביל לחיסכון כספי

אם נערוך חישוב מהיר, אדם המעשן קופסא אחת של סיגריות ביום מוציא ביום אחד כ 11 - 16 שקלים ( מחיר קופסת סיגריות ). נכון שזה לא נראה הרבה? עכשיו בואו נכפיל את הסכום הזה בשש או שבע ( שבעה ימים בשבוע, או שישה לאנשים שומרי שבת ), קיבלנו כבר 66 -  112 שקלים. עדיין נראה לכם מעט? בואו נכפיל את הסכום הזה לחודש? 283 481. במחיר הזה יכולתם לעשות דברים רבים אחרים. עכשיו נסו לחשב את הסכום שאדם כזה מוציא על סיגריות בשנה. 3396 5772 שקלים. תארו לעצמכם את הדברים הרבים שיכולתם לקנות ואתם מותרים עליהם בגלל סיגריות. אל תשכחו שמדובר בסכומים שמוציא אדם שמעשן קופסא ליום בהנחה שהוא מעשן את הסיגריות הכי זולות בשוק. מה קורה עם אנשים המעשנים יותר מקופסא ליום, או קונים סיגריות יקרות יותר? כמה כסף שורפים הם?

ולסיכום הסיבות להיגמל מעישון

בריאות
סיבה ראשונה לגמילה מעישון, היא הסיבה הבריאותית. מחלות רבות כמו סרטן, מחלות לב ( אוטם שריר הלב) ומחלות בדרכי הנשימה נגרמות באופן ישיר כתוצאה מעישון. גמילה מעישון היא דרך מצוינת למנוע מחלות אלו. יש לציין כי מחלות אלו משפיעות לא רק על המעשן עצמו אלא גם על האנשים סביבו.

כסף
סיבה שנייה לגמילה מעישון היא החיסכון העצום בכסף, אדם מעשן מוציא כמה אלפי שקלים בשנה על סיגריות. ועם הזמן הסכומים רק ילכו ויעלו בשל המיסים על הסיגריות ההולכים ועולים.

גמילה מעישון  בגלל היבט חברתי
אנשים מעשנים סובלים מפגיעה במראה החיצוני שלהם, תופעות כמו הצהבה של השיניים, קמטים בגיל מוקדם וריח רע הנודף מהם. כל אלו מרחיקים מעליהם את החברה. גמילה מעישון תמנע את הופעת תופעות אלו.

גמילה מעישון בשל הריון
הריון הוא הזדמנות מצוינת, לעבור תהליך של גמילה מעישון. נשים מעשנות פוגעות באופן חמור מאוד בהתפתחות המוחית והפיזית של העובר, עישון בזמן הריון יכול לגרום להפלות וללידות מוקדמות של פגים.

גמילה מעישון על מנת להימנע בפגיעה באחרים
אחד הדברים שפוגעים בבריאות לא פחות מאשר עישון, הוא עישון פאסיבי. אנשים הנמצאים זמן רב בסביבה של מעשנים חשופים גם הם לפגיעה ולמחלות, כתוצאה מעישון.

פגיעה בכושר
גמילה מעישון, יכולה לעזור לאנשים להיכנס לכושר. אנשים מעשנים מתקשים יותר לבצע פעילות גופנית.

גמילה מעישון, למען איכות הסביבה
עשן הסיגריות והלכלוך הנוצר מעישון, פוגע בסביבה.

התמכרות
כאשר אדם מתמכר, הוא מאבד את השליטה על החיים שלו. משמעות ההתמכרות היא שהגוף שולט בדחפים שלו על המח.

פוריות
במחקרים שנעשו לאחרונה התברר כי עישון פוגע בתפקוד המיני ובפוריות.

חינוך
הורה מעשן מעביר מסר לילדיו שעישון הוא דבר נכון ולגיטימי.

שיטות גמילה מעישון  |  סיבות להפסיק לעשן  |  הסכנות הכרוכות בעישון | הדרך להפסיק לעשן