גמילה מעישון, הסכנות בעישון פאסיבי

סיבה נוספת למה כדאי לעבור גמילה מעישון היא הנושא של עישון פאסיבי, כלומר עישון כפוי. אנשים הנמצאים בסביבה של אדם שמעשן שואפים את העשן הנפלט מהסיגריה לאוויר. עשן זה מכיל רעלים וכימיקלים בדומה לעשן הנשאף ישירות מהסיגריה.

אדם הנחשף באופן קבוע ורציף לעישון פאסיבי נתון בסיכון לחלות במחלות ולנזקים בריאותיים בדומה לאלו של אנשים מעשנים. אם אתם אנשים מעשנים ואכפת לכם מהסביבה שלכם כדאי לכם עוד היום לעבור גמילה מעישון.

גמילה מעישון למען המשפחה

מחקרים מראים כי אנשים החיים עם בני משפחה מעשנים, גם אם אינם מעשנים בעצמם הם בעלי סיכון של 25% מאנשים אחרים שאינם נחשפים לעישון פאסיבי, לחלות בסרטן הריאות או מחלות לב הנגרמים בעקבות חשיפה לעשן הסיגריות.

מדוע זה מסוכן?
 

 

 

 

 

 

 

 

 

גמילה מעישון חשובה גם לנשים בהריון, או לאנשים החיים עם נשים בהריון, עשן הסיגריות עלול לגרום נזק חמור להתפתחותו של העובר, או לפגות כתוצאה מלידה מוקדמת. אדם שנחשף בהיותו ברחם לעישון או עישון פאסיבי, עלול להיוולד גם אם מחלות וסיבוכי ריאות קשים.

גמילה מעישון למען הילדים

גמילה מעישון חשובה מאוד להורים לילדים. כמו שאנו מקפידים לשמור על ילדינו מחשיפה לסכנות בבית בחוץ או בכביש, חשוב גם להגן על הילדים מפני החשיפה לעישון. באותה מידה שלא נשאיר ילדים לבד בחדר עם תנור, או מגהץ דולק חשוב לשמור לא לקרב אותם לסיגריה דולקת. גמילה מעישון היא הדרך היחידה לשמור על ילדינו מפני הנזקים הנובעים מעישון פאסיבי.

גמילה מעישון עידוד על ידי חקיקה

היום ביותר ויותר מקומות ציבוריים חל איסור על עישון. אם בעבר היו מעשנים באוטובוסים, רכבות או מסעדות. לאט, לאט אנו רואים על איסור לעשן במקומות אלו. גם במסעדות כבר לא תמצאו מקומות למעשנים, אלא יש איסור גורף לעשן במסעדות, גם אם מקומות הישיבה הם בחוץ. חוקים אלו נועדו לעודד אנשים מעשנים לעבור תהליך של גמילה מעישון.

גמילה מעישון חשובה למענינו ולמען בריאות ילדינו והאנשים היקרים לנו, גמילה מעישון כי אכפת לנו מהסביבה.

שיטות גמילה מעישון  |  סיבות להפסיק לעשן  |  הסכנות הכרוכות בעישון | הדרך להפסיק לעשן